varte s majklem

Hovězí Picanha BBQ na brazilský Churrrasco způsob podle slavného fotbalisty Stephana Alvese de Almeidy

Ingredience

Maso z mladého býka- konkrétně květovou špičku (v Brazíli se to jmenuje Picanha a jedná se o část masa, která se nachází mezi vysokým roštěncem a zadní částí částí býka. Toto maso se vyznačuje svou jemností)

Sůl

 

Majkl miluje grilování. V tomto videu nám Majkl ukáže, jak grilovat picanhu. V Brazílii bývá nejcennějším kouskem masa picanha. Ve skutečnosti je maso velmi dobré a pro Majkla je to nejlepší maso na grilu. Maso je totiž krásně měkké. Vrstva tuku je také úžasná, zvláště pokud je dobře grilovaná a křupavá. Majkl by rád poděkoval svému velice speciálnímu hostu Stephanovi Alves de Almeidovi, který je skvělým brazilským fotbalistou a v současné době hraje profesionálně v České republice. Jeho zkušenost, jak grilovat picanhu, je nesmírně cenná a jeho tipy, jak jej vyrobit tak, aby chutnal jako v Brazílii, pomůže všem, kteří by rádi vyzkoušeli grilování doma.

Příprava

Maso očistíme, zbavíme přebytečných kousků a nakrájíme poděl směru masa na 2 a 3 prsty tlusté kusy. Nakonec ho navlékneme na špízovou jehlu a osolíme z obou stran. Maso můžeme dát na gril. Maso rozprostřeme tak, aby tenčí maso bylo po stranách, kde je slabší oheň, protože se rychleji dělá a my chceme, abychom měli maso ugrilované ve stejnou dobu. Dáváme pozor, aby plamen nebyl tak vysoký. Maso po dvou minutách otočíme na druhou stranu. Jak maso budeme dlouho grilovat, záleží podle toho, jak ho chceme mít propečené. Hotové maso krájíme na tenké plátky přímo ze špízové jehly.

Dobrou chuť!

-