varte s majklem

Inspirace

Léto a dovolená

Letní prázdniny jsou v plném proudu a to znamená jediné - doba dovolené, cestování, zážitků a odpočinku. Užijte si toto krásné období podle své spokojenosti a s lidmi, které máte rádi. Nezapomeňte také nažhavit gril a něco dobrého si připravit. 


Den dětí - 1. červen

Milé děti užijte si tento krásný sváteční den podle svých představ a přání.

Den matek - 9. května

Nezapomeňte svým maminkám a babičkám zpříjemnit nedělní den hezkou kytičkou nebo milým dárkem a poděkujte jim za jejich lásku, obětavost a péči, kterou vám věnovaly. Milé maminky a babičky užijte si tedy tento den, jelikož patří jen Vám!

Veselé Velikonoce!

Svátky jara jsou za dveřmi a co jiného si člověk může přát, aby byly poklidné, šťastné, veselé a aby je prožil v kruhu svých nejbližších. Malí koledníci zase ocení bohatou pomlázku a pestře malovaná vajíčka.

14. únor - sv. Valentýn

V kalendáři brzy nalistujeme datum 14. února a ten den slaví svátek sv. Valentýn. Tento den už netrpělivě vyhlíží všichni zamilovaní lidé, aby mohli svou drahou polovičku potěšit.

Nejlepší jídlo = Nejjasnější úsměv

Dobré jídlo dokáže každému člověku rozjasnit jeho tvář. Každý to určitě zná ze své vlastní zkušenosti, když sní výborné jídlo, tak se mu na tváři objeví blažený úsměv.

Jí se i očima

U jídla je kromě chuti důležité i jeho servírování. Každy určitě z vlastní zkušenosti ví, že pokud dostal nevzhledně a špatně naservírované jídlo, tak ho to odradilo a nechtěl ho ani ochutnat, i když mohlo být chuťově vynikajicí. 

Správnou stravou nic nezkazíš!

Správné stravování je základem nejen pro naši fyzickou a duševní pohodu. Správnou a vyváženou stravou totiž dodáváme našemu tělu potřebné živiny, které nám dodají potřebnou sílu a energii.

Dobré jídlo je klíč ke štěstí

Může být dobré jídlo klíčem ke štěstí? Určitě ano. Známe to všichni, když si po náročném dni dopřejeme své oblíbené jídlo nebo ochutnáme lahodný pokrm, tak nás zaplaví příjemný pocit štěstí a zvedne nám to náladu. 

Šťastný nový rok!

Rok 2020 dospěl ke svému konci a  předal tak vládu novému roku 2021. Ať tedy v tom novém roce 2021 vládne štěstí, zdraví, láska a úspěch a aby se všem splnily jejich sny a dosáhli svých vysněných cílů.

Veselé Vánoce

Nejkrásnější a nejočekávanější svátky roku jsou tu a co člověk může ostatním přát? Ať jsou to svátky plné radosti, klidu, lásky a smíchu a aby to krásné období prožili a sdíleli s lidmi, které mají rádi a děti našli pod stromečkem své vysněné dárky. 

4. adventní neděle

Adventní období se chýlí ke svému konci, jelikož je před námi poslední 4. adventní neděle, která připadá v letošním roce na 20. prosince.

3. adventní neděle

Čas se nám krátí a je tu třetí adventní neděle.

2. adventní neděle

Čas zase pokročil a je tu 2. adventní neděle, která letos vychází na 6. prosince.

1. adventní neděle

Čas uplynul jako voda a máme tu po roce zase období adventu. To znamená jediné. Vánoce jsou za dveřmi! V letošním roce 2020 připadá 1. adventní neděle již na 29. listopad.

Svatý Martin- 11. listopad

11. listopadu slaví svátek Martin. Tento den je spjat s legendou o sv. Martinovi. Svatý Martin byl původně římským vojákem. Martin  však netoužil po vojenské kariéře, ale chtěl se stát se mnichem, přesto své úkoly ve vojsku plnil svědomitě a oddaně.

Období oslavy posvícení je tu!

Čas uplynul jako voda a máme tu podzim. S ním se pojí i tzv. období posvícení. Jedná se o oslavu zdárného ukončení polních prací a je to také symbolické poděkování za hojnou úrodu a sklizeň. Někde je posvícení také chápáno jako oslava svátku patrona,

Hurá prázdniny!

 Letní prázdniny jsou v plném proudu. Na toto období se těší nejen děti, ale i dospělí, protože je to doba odpočinku, dobrodružství, her a poznávání. Užijte si tento krásný čas, jak nejlépe můžete a nezapomeňte si hlavně odpočinout a načerpat energii

Stavění májů

Květen neboli máj je měsícem lásky. V tomto období se také staví máje. Tento zvyk zde přetrvává od pohanských dob. Jedná se o ozdobené kmeny břízky, které jsou symbolem plodnosti.

1. máj- lásky čas

1. květen neboli 1. máj je u nás chápán jako den lásky. Mnozí lidé v České republice ho slaví raději než svátek svatého Valentýna, který připadá na 14. února.

30. duben- pálení  čarodějnic

Palčivost plamene byla nejúčinnější zbraní k likvidaci čarodějnic. Historických pramenů vážících se k historii pálení ohňů k 30. dubnu mnoho není. Ví se jistě, že tato tradice byla rozšířená již v 19. století.

Význam Velikonoc

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky celého roku. Je to oslava radosti z vítězství života nad smrtí, oslava tajemství Krista a jeho zmrtvýchvstání.

Symboly Velikonoc

Nejvýznamnější křesťanské Svátky Velikonoce a s nimi se pojí i spoustu tradic a pro ně typických symbolů

Tradiční barvy Velikonoc

Vyzdobte si domácnost před nadcházejícími Velikonocemi dekoracemi v barvách, které k Velikonocům neodmyslitelně patří. Věděli jste, že každá barva má svůj skrytý význam?

Jak si udržet zdraví v období chřipek a nachlazení

Jaro je sice  jedno z nejkrásnějších období, ale jeho počasí je velmi proměnlivé. Jednou nám teploměr ukazuje teploty pod bodem mrazu a podruhé se rtuť teploměru vyšplhá ke 20°C a výš. Takovéto počasí přeje různým chřipkám a nachlazením.

Mezinárodní den žen

Blíží se pomalu, ale jistě 8. březen a především muži by měli zpozornět, protože se slaví mezinárodní den žen. U nás je tento svátek známý také pod zkratkou MDŽ. 

Masopust

Masopust je pohyblivý třídenní svátek. Masopust tedy slaví každý kraj jinak. Jediným pravidlem je, že  začátek masopustního období je po třech králích tedy 7. ledna a závěr masopustního období je ovlivněný Velikonocemi.

Povánoční hubnutí a detoxikace organismu

Vánoce jsou za námi a zůstala nám vzpomínka nejen na krásné chvíle s rodinou, ale možná i v podobě pár kilo navíc kvůli dobrému jídlu, které si většinou dopřáváme o těchto svátcích v hojné míře.

Vánoční tradice

Blíží se štědrý den, ten tajuplný svátek, na který se těší nejen děti, ale i dospělí. Kromě dárků nesmíme zapomenout i na tradice, které ho provází.

Kdo nosí dárky ve světě?

U nás v Čechách nosí dárky Ježíšek, ale přemýšleli jste, kdo je nosí ve světě?

ADVENT

Advent, tak se nazývá období čtyři neděle před Vánocemi. Slovo advent pochází z latinského slova adventus a v překladu znamená příchod. Tím byl dříve myšlen příchod spasitele Ježíše Krista, v současné době značí příchod Vánoc

Adventní trhy

Adventní čas klepe na dveře. To znamená nejen chystání vánoční výzdoby, nakupování dárků a pečení cukroví, ale také návštěva adventních trhů.

Adventní věnec ze šišek

Vyjděte si s rodinou na procházku do lesa a nasbírejte šišky, nastříhejte si jehličí a natrhejte šípky.Strávíte spolu nejen příjemné chvíle na čerstvém vzduchu, ale navíc si z těchto přírodních materiálů může vyrobit krásný adventní věnec.

5. prosinec (Mikulášská nadílka)

5. prosince v předvečer svátku sv. Mikuláše se snaží být děti najednou hodné, protože ví, že je navštíví Mikuláš, čert a anděl

Podzimní stolování

Žlutá,oranžová,zelená,červená a další ,to jsou barvičky inspirované podzimní krajinou.

4. prosinec- Svatá Barbora

4. prosince slaví svátek sv. Barbora. Je patronkou horníků, pokrývačů a zedníků

Dušičky

Na rozdíl od anglosaských  zemí se neslaví v České republice Halloween, ale Památka zesnulých. Památka zesnulých připadá  na 2. listopadu, ale pro tento svátek  se vžil lidový název Dušičky.

Halloween dýně

Užijte si se mnou naplno dýňovou sezónu a oslavte tak oblíbený Halloween.

Majkle slaví halloween

Také máte rádi Halloween stejně tak jako já . Super příležitost jak si užít strašidelnou zábavu

Zpátky ve škole

Prázdniny uplynuly jako voda a pro děti to znamená jediné- návrat do školy, kde se naučí zase něčemu novému a prohloubí své znalosti.

Domácí mast z měsíčku lékařského

Mast z měsíčku lékařského je dobrá k léčení ekzému nebo akné. Mysi vyrobíme čistě přírodní mast, jejíž příprava je velmi snadná. 

Olej z měsíčku lékařského

Celé léto kvete pro naše tělo prospěšná květina známá pod názvem měsíček lékařský.  

Houbařská sezóna je v plném proudu

Podzim je tu a s ním vrcholí i houbařská sezóna. Co to znamená? Připravte Košíky a nožíky a vyrazte do lesa vstříc houbařským úlovkům.

Pampeliška Lékařská a Rukola Setá

Určitě každý z nás zná tak známou pampelišku , pro některé plevel a pro jiné léčivou bylinou.

Grilování startuje

Sluníčko září v tomto krásném období a s ním přichází i čas dlouhých večerů , které můžete strávit spolu s rodinou či kamarády u rozpáleného grilu. Využijte tento letní čas a ugrilujte si něco výborného.

Letní čas

Začíná léto, to nejkrásnější období, které miluje snad každý z nás. V tomto teplém období, kdy slunce pálí a zapadá v pozdních večerních hodinách, kdy vše krásně kvete úroda dozrává, to je přece to co nám dodává tu správnou energii.

Milujeme Pečení

Máte napečeno? Nechejte se inspirovat z některých mých úžasných sladkých pokrmů. Například mohu jenom doporučit jeden z mých nových receptů a tím je tradiční trdelník, který můžete úžasně doplnit o zmrzlinu nebo i ovoce

Čas Konvalinek

Vyzdobte si dům či byt krásnými přírodními květinami z lesa. Konvalinka Vonná je nejen krásná, ale navíc úžasně voní a přináší pozitivní náladu a ulevuje od stresu.

Velikonoční vajíčka

Zdobení a krášlení velikonočních vajec , nesmí chybět v žádné domácnosti ,kde se nacházejí dívky či ženy .Velikonoční vajíčko patří mezi symbol Velikonoc ,a také jako symbol nového života nebo také vzkříšení , neboť samotný zárodek vajíčka v podstatě

Velikonoční mazanec

Cítíte tu vůni? Zkuste si také upéci tradiční velikonoční mazanec, který nesmí chybět na tyto svátky ani na snídani. Lahodný a vláčný, to jsou jeho ojedinělé vlastnosti, které zbožňuje naprosto každý.

Velikonoční dekorace

Už máte připravenou výzdobu na příchod Velikonoc .Neváhejte a pozvěte k sobě domů svěží jarní barvy. Dekorace v podobě jarních a  věnců či drobných velikonočních dekorací.

velikonoční cupcakes

Blíží se velikonoce a s nimi veškeré rodinné hostiny a oslavování  a to je ten správný důvod upéci něco originálního a pohostit své nejbližší

Polévka z léčivého česneku

Medvědí česnek neboli ( Allium Ursinum) je velice příbuzný s pažitkou, česnekem a cibulí a po celá staletí je také užíván jak jinak než jako kořenící přísada.

Jarní dekorace

Jarní měsíce jsou tím nejpříjemnějším obdobím celého roku, a proto milovníci těchto teplých a slunečních paprsků se začínají pomalu ale jistě radovat. Po dlouhé zimě se opět probouzí příroda k životu a my se můžeme těšit na první pestrobarevné květin

JARO

A je to tady. Po dlouhé zimě a po ještě delším roce přichází konečně všemi oblíbené jaro a to jak astronomicky tak i meteorologicky. Vše se začíná probouzet k životu , květiny nabírají sílu i barvu , tak i veškerá příroda . Jaro je prostě nejkrá

Červené růže

Na svátek všech zamilovaných patří neodmyslitelně červené růže, které symbolizují svou barvou lásku a vášeň, zkrátka jsou od prvopočátku úzce spjaty s tímto svátkem.

Dortové srdce

Darujte vlastnoručně upečený dort ve tvaru srdce, ze kterého budou vaši nejbližší doslova paf. Nechejte se tedy inspirovat mými recepty, které budou mít zaručený úspěch .

Zamilované pečení

Blíží se čas Valentýna a tím i oslavy lásky, tak si tedy upečme společně krásné zamilované muffiny. Uděláte tím dojem na své milované

Prostřený sváteční stůl

Inspirujte se nápady na vánoční stolování a jak prostřít vánoční tabuli, tak aby dodávala tu správnou atmosféru.

Balení dárečků

Balení dárečků patří mezi mé nejoblíbenější činností o vánocích. Rád dávám dárkům krásný vzhled.

Přípravy

Pečení vánočního cukroví máme pomalu za sebou a teď už se můžeme těšit z těch několika druhů neodolatelných chutí. 

Máme tu čas pečení

 Už máte napečeno? Nechte se inspirovat v kategorii vánoční cukroví. Zajisté si každý přijde na své, jakým cukrovím zpestřit vánoční čas. 

Vánoční vánočka - z Itálie

Je čas Vánoc a já se tak těším na vánoční pečení !!!

Podzimní dýňová polévka

Nevlídné a sychravé podzimní počasí za okny? I tak si můžeme tyto dny zpříjemnit dobrým jídlem.

Tvorba dekorace

Mám pro vás super inspiraci na podzimní dekoraci s citem, která vám navodí krásnou náladu, navíc udělá nesmírnou parádu.

Podzim

Je tady čas podzimní, který mě se tuze líbí.

-