varte s majklem

Inspirace

1. adventní neděle

Čas uplynul jako voda a máme tu po roce zase období adventu. To znamená jediné. Vánoce jsou za dveřmi! V letošním roce 2020 připadá 1. adventní neděle již na 29. listopad.


Svatý Martin- 11. listopad

11. listopadu slaví svátek Martin. Tento den je spjat s legendou o sv. Martinovi. Svatý Martin byl původně římským vojákem. Martin  však netoužil po vojenské kariéře, ale chtěl se stát se mnichem, přesto své úkoly ve vojsku plnil svědomitě a oddaně.

Období oslavy posvícení je tu!

Čas uplynul jako voda a máme tu podzim. S ním se pojí i tzv. období posvícení. Jedná se o oslavu zdárného ukončení polních prací a je to také symbolické poděkování za hojnou úrodu a sklizeň. Někde je posvícení také chápáno jako oslava svátku patrona,

Hurá prázdniny!

 Letní prázdniny jsou v plném proudu. Na toto období se těší nejen děti, ale i dospělí, protože je to doba odpočinku, dobrodružství, her a poznávání. Užijte si tento krásný čas, jak nejlépe můžete a nezapomeňte si hlavně odpočinout a načerpat energii

10. květen- den matek

Jako tradičně se v ČR slaví druhou květnovou neděli Den matek. Letos tento svátek připadá na 10. května. Ač se to nezdá, historie tohoto svátku sahá až do 16. století. Tento svátek vznikl ve Velké Británii a nazývaly ho mateřská neděle.

Stavění májů

Květen neboli máj je měsícem lásky. V tomto období se také staví máje. Tento zvyk zde přetrvává od pohanských dob. Jedná se o ozdobené kmeny břízky, které jsou symbolem plodnosti.

1. máj- lásky čas

1. květen neboli 1. máj je u nás chápán jako den lásky. Mnozí lidé v České republice ho slaví raději než svátek svatého Valentýna, který připadá na 14. února.

30. duben- pálení  čarodějnic

Palčivost plamene byla nejúčinnější zbraní k likvidaci čarodějnic. Historických pramenů vážících se k historii pálení ohňů k 30. dubnu mnoho není. Ví se jistě, že tato tradice byla rozšířená již v 19. století.

Veselé Velikonoce!

Příjemné prožití velikonočních svátků v kruhu svých nejbližších!

Význam Velikonoc

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky celého roku. Je to oslava radosti z vítězství života nad smrtí, oslava tajemství Krista a jeho zmrtvýchvstání.

Symboly Velikonoc

Nejvýznamnější křesťanské Svátky Velikonoce a s nimi se pojí i spoustu tradic a pro ně typických symbolů

Tradiční barvy Velikonoc

Vyzdobte si domácnost před nadcházejícími Velikonocemi dekoracemi v barvách, které k Velikonocům neodmyslitelně patří. Věděli jste, že každá barva má svůj skrytý význam?

Jak si udržet zdraví v období chřipek a nachlazení

Jaro je sice  jedno z nejkrásnějších období, ale jeho počasí je velmi proměnlivé. Jednou nám teploměr ukazuje teploty pod bodem mrazu a podruhé se rtuť teploměru vyšplhá ke 20°C a výš. Takovéto počasí přeje různým chřipkám a nachlazením.

Mezinárodní den žen

Blíží se pomalu, ale jistě 8. březen a především muži by měli zpozornět, protože se slaví mezinárodní den žen. U nás je tento svátek známý také pod zkratkou MDŽ. 

Masopust

Masopust je pohyblivý třídenní svátek. Masopust tedy slaví každý kraj jinak. Jediným pravidlem je, že  začátek masopustního období je po třech králích tedy 7. ledna a závěr masopustního období je ovlivněný Velikonocemi.

Svatý Valentýn

V kalendáři se každým dnem objeví datum 14. února. Tento den slaví svátek Valentýn a  je to také   svátek všech zamilovaných. Zamilovaní lidé se obdarovávají dárky nebo si zpříjemní společně prožité chvíle romantickou večeří.

Povánoční hubnutí a detoxikace organismu

Vánoce jsou za námi a zůstala nám vzpomínka nejen na krásné chvíle s rodinou, ale možná i v podobě pár kilo navíc kvůli dobrému jídlu, které si většinou dopřáváme o těchto svátcích v hojné míře.

Sv. Valentýn

Čas uplyne jako voda a brzy budeme slavit svátek všech zamilovaných tzv. Valentýn. Jistě si každý láme hlavu, jak osobě, kterou milujeme udělat radost.

Šťastný nový rok!

Čas uplynul jako voda a už tu máme opět nový rok.  Ať všechny v tomto roce provází štěstí, zdraví a láska. Ať se všem daří nejen na poli pracovním, ale i v osobním životě a splní se všem jejich nejtajnější přání.

Veselé Vánoce

Krásné prožití Vánočních svátků plné pohody, lásky a strávení je s těmi nejbližšími. Děti ať najdou pod stromečkem od Ježíška hodně dárků, které je především potěší.

Vánoční tradice

Blíží se štědrý den, ten tajuplný svátek, na který se těší nejen děti, ale i dospělí. Kromě dárků nesmíme zapomenout i na tradice, které ho provází.

Kdo nosí dárky ve světě?

U nás v Čechách nosí dárky Ježíšek, ale přemýšleli jste, kdo je nosí ve světě?

Advent v pořadí čtvrtý

4. adventní neděle nese přízvisko zlatá. Vrcholí přípravy a těšení na Štědrý den.

ADVENT

Advent, tak se nazývá období čtyři neděle před Vánocemi. Slovo advent pochází z latinského slova adventus a v překladu znamená příchod. Tím byl dříve myšlen příchod spasitele Ježíše Krista, v současné době značí příchod Vánoc

Adventní trhy

Adventní čas klepe na dveře. To znamená nejen chystání vánoční výzdoby, nakupování dárků a pečení cukroví, ale také návštěva adventních trhů.

Adventní věnec ze šišek

Vyjděte si s rodinou na procházku do lesa a nasbírejte šišky, nastříhejte si jehličí a natrhejte šípky.Strávíte spolu nejen příjemné chvíle na čerstvém vzduchu, ale navíc si z těchto přírodních materiálů může vyrobit krásný adventní věnec.

Třetí adventní neděle

Předposlední adventní neděli se říká stříbrná neděle. Tato neděle by měla být ve znamení radosti blížících se oslav narození Páně a Štědrého dne.

DRUHÁ ADVENTNÍ NEDĚLE

Druhá adventní neděle se nazývá bronzová. Tato neděle by měla být ve znamení vztahů. Měly bychom si udělat čas na naše blízké a vyjádřit jim naší úctu a říct jim, jak jsou pro nás důležití.

5. prosinec (Mikulášská nadílka)

5. prosince v předvečer svátku sv. Mikuláše se snaží být děti najednou hodné, protože ví, že je navštíví Mikuláš, čert a anděl

Podzimní stolování

Žlutá,oranžová,zelená,červená a další ,to jsou barvičky inspirované podzimní krajinou.

4. prosinec- Svatá Barbora

4. prosince slaví svátek sv. Barbora. Je patronkou horníků, pokrývačů a zedníků

Dušičky

Na rozdíl od anglosaských  zemí se neslaví v České republice Halloween, ale Památka zesnulých. Památka zesnulých připadá  na 2. listopadu, ale pro tento svátek  se vžil lidový název Dušičky.

Halloween dýně

Užijte si se mnou naplno dýňovou sezónu a oslavte tak oblíbený Halloween.

Majkle slaví halloween

Také máte rádi Halloween stejně tak jako já . Super příležitost jak si užít strašidelnou zábavu

Zpátky ve škole

Prázdniny uplynuly jako voda a pro děti to znamená jediné- návrat do školy, kde se naučí zase něčemu novému a prohloubí své znalosti.

Domácí mast z měsíčku lékařského

Mast z měsíčku lékařského je dobrá k léčení ekzému nebo akné. Mysi vyrobíme čistě přírodní mast, jejíž příprava je velmi snadná. 

Olej z měsíčku lékařského

Celé léto kvete pro naše tělo prospěšná květina známá pod názvem měsíček lékařský.  

Houbařská sezóna je v plném proudu

Podzim je tu a s ním vrcholí i houbařská sezóna. Co to znamená? Připravte Košíky a nožíky a vyrazte do lesa vstříc houbařským úlovkům.

Pampeliška Lékařská a Rukola Setá

Určitě každý z nás zná tak známou pampelišku , pro některé plevel a pro jiné léčivou bylinou.

Grilování startuje

Sluníčko září v tomto krásném období a s ním přichází i čas dlouhých večerů , které můžete strávit spolu s rodinou či kamarády u rozpáleného grilu. Využijte tento letní čas a ugrilujte si něco výborného.

Letní čas

Začíná léto, to nejkrásnější období, které miluje snad každý z nás. V tomto teplém období, kdy slunce pálí a zapadá v pozdních večerních hodinách, kdy vše krásně kvete úroda dozrává, to je přece to co nám dodává tu správnou energii.

Máte vybráno kam na dovolenou ?

Je čas léta a s ním krásné slunečné počasí. Co to znamená? Znamená to, že v tomto období máme tu možnost užít si tu nejkrásnější dovolenou, buď v naší krásné české destinaci, kde je plno krásných míst, kde se člověk může úžasně odpočinout

Milujeme Pečení

Máte napečeno? Nechejte se inspirovat z některých mých úžasných sladkých pokrmů. Například mohu jenom doporučit jeden z mých nových receptů a tím je tradiční trdelník, který můžete úžasně doplnit o zmrzlinu nebo i ovoce

Čas Konvalinek

Vyzdobte si dům či byt krásnými přírodními květinami z lesa. Konvalinka Vonná je nejen krásná, ale navíc úžasně voní a přináší pozitivní náladu a ulevuje od stresu.

Den Matek

Den Matek, výjimečný svátek, kdy můžete vyjádřit poctu svým maminkám.V tento den dávají děti svým matkám nebo i babičkám vlastnoručně vyrobené dárky jako poděkování, co pro nás všechno v životě udělaly a jak se o nás krásně staraly.

Veselé Velikonoce!!

Velikonoce už jsou tady a tak přejeme Vám bohatou pomlázku a hodně štěstí, spoustu sluníčka radost smích a malovaná vajíčka.

Velikonoční vajíčka

Zdobení a krášlení velikonočních vajec , nesmí chybět v žádné domácnosti ,kde se nacházejí dívky či ženy .Velikonoční vajíčko patří mezi symbol Velikonoc ,a také jako symbol nového života nebo také vzkříšení , neboť samotný zárodek vajíčka v podstatě

Velikonoční mazanec

Cítíte tu vůni? Zkuste si také upéci tradiční velikonoční mazanec, který nesmí chybět na tyto svátky ani na snídani. Lahodný a vláčný, to jsou jeho ojedinělé vlastnosti, které zbožňuje naprosto každý.

Velikonoční dekorace

Už máte připravenou výzdobu na příchod Velikonoc .Neváhejte a pozvěte k sobě domů svěží jarní barvy. Dekorace v podobě jarních a  věnců či drobných velikonočních dekorací.

velikonoční cupcakes

Blíží se velikonoce a s nimi veškeré rodinné hostiny a oslavování  a to je ten správný důvod upéci něco originálního a pohostit své nejbližší

Polévka z léčivého česneku

Medvědí česnek neboli ( Allium Ursinum) je velice příbuzný s pažitkou, česnekem a cibulí a po celá staletí je také užíván jak jinak než jako kořenící přísada.

Jarní dekorace

Jarní měsíce jsou tím nejpříjemnějším obdobím celého roku, a proto milovníci těchto teplých a slunečních paprsků se začínají pomalu ale jistě radovat. Po dlouhé zimě se opět probouzí příroda k životu a my se můžeme těšit na první pestrobarevné květin

JARO

A je to tady. Po dlouhé zimě a po ještě delším roce přichází konečně všemi oblíbené jaro a to jak astronomicky tak i meteorologicky. Vše se začíná probouzet k životu , květiny nabírají sílu i barvu , tak i veškerá příroda . Jaro je prostě nejkrá

Sv.Valentýn za dveřmi

Den zamilovaných se blíží rychlostí blesku, a proto se nechejte inspirovat některým mým receptem na sladké cukrovinky, zaručeně je budete milovat nejen vy ale i vaše drahá polovička, o to větší bude vaše láska.

Červené růže

Na svátek všech zamilovaných patří neodmyslitelně červené růže, které symbolizují svou barvou lásku a vášeň, zkrátka jsou od prvopočátku úzce spjaty s tímto svátkem.

Dortové srdce

Darujte vlastnoručně upečený dort ve tvaru srdce, ze kterého budou vaši nejbližší doslova paf. Nechejte se tedy inspirovat mými recepty, které budou mít zaručený úspěch .

Zamilované pečení

Blíží se čas Valentýna a tím i oslavy lásky, tak si tedy upečme společně krásné zamilované muffiny. Uděláte tím dojem na své milované

Prostřený sváteční stůl

Inspirujte se nápady na vánoční stolování a jak prostřít vánoční tabuli, tak aby dodávala tu správnou atmosféru.

Balení dárečků

Balení dárečků patří mezi mé nejoblíbenější činností o vánocích. Rád dávám dárkům krásný vzhled.

Přípravy

Pečení vánočního cukroví máme pomalu za sebou a teď už se můžeme těšit z těch několika druhů neodolatelných chutí. 

Máme tu čas pečení

 Už máte napečeno? Nechte se inspirovat v kategorii vánoční cukroví. Zajisté si každý přijde na své, jakým cukrovím zpestřit vánoční čas. 

Vánoční vánočka - z Itálie

Je čas Vánoc a já se tak těším na vánoční pečení !!!

Podzimní dýňová polévka

Nevlídné a sychravé podzimní počasí za okny? I tak si můžeme tyto dny zpříjemnit dobrým jídlem.

Tvorba dekorace

Mám pro vás super inspiraci na podzimní dekoraci s citem, která vám navodí krásnou náladu, navíc udělá nesmírnou parádu.

Podzim

Je tady čas podzimní, který mě se tuze líbí.

-