varte s majklem
Výlet na  CHIEMSKÉ jezero do Alp

Výlet na CHIEMSKÉ jezero do Alp

24.01.2019

Můžete navštívit oba ostrovy v jeden den pohodlným trajektem, ale já sem se rozhodl, že druhý den se vydám na tůry po krásných krajinách, protože mi velice připomínají časy, kdy jsem žil ještě v Kanadě a rád jsem navštěvoval její krajinu. Vydal jsem se tedy na vrcholek slavné hory zvané ,,Kampenwand,,. Při vyšplhání na vrcholek je vidět krásný výhled na jezero, majestátni lesy, krajinu i ostrovy. K tomu všemu se všude procházejí volně pasoucí krávy .Každá kráva má zvonek v případě, že by se jedna ztratila od zbytku stáda. Na vrcholek hory se dá buď dojít pěšky, a nebo si můžete ušetřit své nohy a svézt se lanovkou, zážitek i tak je nezapomenutelný. Po okolí jsou krásné bavorské chatky jako z pohádky a luxusní restaurace s tradičními pokrmy ,které stojí za ochutnání.

Rozhodl jsem se vydat na 2 denní výlet do Chiemského jezera a také do Alp .Cesta trvala pouhé 4hodiny a já přijel konečně k Jezeru ,které se nachází v jižní části Bavorska .Chiemsee je přenádherné jezero , na kterém se pořádají různé kreativní sporty jako třeba sportovní aktivity od jachtingu po paraglaiding a tak různě.

Na jezeře se nacházejí dva ostrovy ,jeden je menší se jménem Fraueninsel a ten druhý ,který je o poznání větší nese jméno Herreninsel.

Fraueninsel je roztomilý malinkatý ostrov ,který nabízí několik restaurací , a krásné turistické místa kolem ostrova. Na ostrově se nachází stále několik obydlí ,ve kterém lidé stále žijí , tyto obydlí jsou skoro 1000 let staré . Mimo domů je zde k vidění krásný benediktinský klášter ,který je stále funkční ,a proto můžete vidět po okolí procházející se jeptišky .

Větší ostrov Herreminsel se může chlubit krásným hradem ,pojmenovaný jako Nový Hrad,který byl postaven za poslední fáze krále Ludvíka .


 

-