varte s majklem
Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen

08.03.2024

Máme tu 8. březen a především muži by měli zpozornět, protože se slaví mezinárodní den žen. U nás je tento svátek známý také pod zkratkou MDŽ.  Tento svátek vyvolává v lidech rozporuplné pocity. Někdo ho chápe jako vzpomínku na socialismus a hned se mu vybaví rudý karafiát, který v té době  dostávaly ženy, a proto ho neslaví. Někdo ho naopak vítá a dodržuje ho. 

Na obranu tohoto svátku lze říci, že vznikl jako upomínka na boj žen za jejich rovnoprávnost, poněvadž dříve byla žena chápána jako méněcenná. Boj o ženská práva vyvrcholil vzpourou švadlen v USA a od té doby slavíme mezinárodní den žen. Tento svátek tedy nebyl žádnou scialistickou propagandou, nybrž oslavoval statečné ženy.

Každopádně se tento svátek těší dodnes oblibě a je dokonce od roku 2004 brán  jako významný den. MDŽ není jen doménou České rubliky, ale slaví ho ve Franci, USA nebo dokonce v Africe.

Nezapomeňte tedy pánové všem svým důležitým ženám Vašeho života dát malou pozornost jako je kytička, sladkost, nebo stačí vyznání, že si jich vážíte.

-