varte s majklem
1. červen- Mezinárodní den dětí

1. červen- Mezinárodní den dětí

01.06.2024

Na 1. červen se vždy těší především děti, protože právě v tento den se slaví Mezinárodní den dětí. Tento svátek má upozornit na dětská práva a že děti jsou naší budoucností.  

Snaha o celosvětově slavení Mezinárodního dne dětí přišla 1. června 1925 na Světové konferenci  pro blaho dětí. Tento nápad byl nakonec zamítnut. Až v roce 1949 díky Mezinárodní demokratické federaci žen, která vyhlásila 1. červen dnem pro ochranu dětí, se myšlenka celosvétového slavení svátku určeného dětem ujala. Svátek se začal ale slavit až o rok později, tedy v roce 1950 a tradici si po celém světě zachoval dodnes. Nejen školy, ale i další instituce a rodiče připravují na tento den pro děti speciální program s různými soutěžemi a za odměnu dostanou malý dáreček např. v podobě sladkostí.

Nezapomeňte strávit tento den se svými dětmi a dokažte jim, jak jsou pro Vás důležité. Děti příjemně strávený čas s Vámi jistě ocení a pokud je obdarujete ještě nějakou maličkostí, bude jejich radost dvojnásobná. A co víc si rodič může přát než šťastné dítě.

-