varte s majklem

XXL uzený hamburger

Ingredience

Hamburgery

Hovězí maso

1/4 cibule

1 stroužek česneku

1/2 lžičky soli a pepře

1 lžíce worchesterové omáčky

1 lžíce třtinového cukru

2 lžíce rumu

Omáčka

1 hrnek majonézy

1 lžíce hořčice

1 lžička Tabasca

1 lžička worchesterové omáčky

3 lžíce kečupu

Zelenina na ozdobu

Ledový salát

Cibule

Rajčata

Kyselé okurky

Pálivá paprika

Náčiní: udírna, teploměr, forma na hamburgery a silikonová podložka, kterou je možné zakoupit na 123darek.cz

Na přikládání do udírny je dobré použít dřevo z jabloně

Příprava

Hamburgery

Cibuli a česnek oloupeme a rozdrtíme v mixéru a přidáme je k masu stejně jako ostatní ingredience kromě rumu a třtinového cukrů, které tam dáme až na konec. Vše řádně promícháme. Masovou směs dáme do formu a vytvarujeme podle ní cca 3 cm vysoké hamburgery. Do hamburgerů uděláme za pomoci dřevěné špejle centimetrové díry, aby se do masa lépe vsákl rum, kterým hamburger pokapeme a nakonec na něj dáme třtinový cukr. Hamburgery udíme při teplotě cca 130°C cca 1 hodinu, dokud nedosáhne vnitřní teplota masa 72°C. Na uzení těchto hamburgerů je dobré použít dřevo z jabloně, protože maso dodá zajímavou nasládlou chuť.

Omáčka

Příprava je velmi jednoduchá. Všechny potřebné ingredience smícháme dohromady.

Finální příprava

Jakmile vnitřní teplota masa hamburgerů dosáhne 72°C , pokladame na hamburgery sýr a necháme je ještě 2 minuty v udírně. Ledový salát, cibuli, kyselou okurku, rajčata a pálivou papriku si nakrájíme na menší kousky a slaninu s hamburgerovými houskami ugrilujeme do křupava.

Sestavení hamburgeru

Na housku poklademe ledový salát, který potřeme omáčkou a přidáme na to ostatní zeleninu. Na to položíme hamburger a na něj poklademe slaninu. Na to opět vrstvíme zeleninu. Nakonec vše pokapeme kečupeme a přykryjeme druhou částí housky, kterou potřeme omáčkou.

Dobrou chuť !!!

 

 

-