varte s majklem

Domácí ravioli plněné prosciuttem a parmazánem

Ingredience

80 raviol
Těsto

480 g hladké mouky 
6 středních vajec
Poznámka: Mouku a vejce jsem rozdělil na 3 stejné části, jednu třetinu jsem si nechal přirozenou, jednu třetinu jsem udělal červenou a jednu třetinu jsem udělal zelenou. Každá třetina byla 160 g mouky a 2 střední vejce.

Náplň
160 g prosciutto crudo
160 g parmazánu
3 lžíce extra panenského olivového oleje

Podáváme s rozpuštěným máslem a šalvějí.

Příprava

Těsto

Smícháme vejce s moukou. Mícháme postupně od středu. Chceme-li, aby těsto mělo zelený nebo červený odstín, přdáme do vajec, dříve než je smícháme s moukou špenát nebo červenou řepu. Těsto pak zpracováváme ručně 2-3 minuty. Těsto zabalíme streč fólií a necháme ho půl hodiny odpočinout.

Náplň

Prosciutto nakrájíme na malé kousky a rozmixujeme společně s parmazánem. Do rozmixované náplně přilijeme olivový olej a zamícháme.

Finální příprava

Základní těsto si rozválíme na 1 mm tenkou placku a rozkrojíme na 2 stejné pláty. Pokud zrovna stěstěm nepracujeme, přikryjeme ho vlhkou utěrkou, aby nevyschlo. Barevná těsta také rozválíme na tenkou placku a rozkrájíme je na tenoučké proužky. Proužky pak klademe na základní těsto  a zapracujeme je do něj válečkem. Vzniknou nám krásně barevné ravioly. Jeden plát těsta dáme do formy na ravioly a poklademe na něj náplň. Přikryjeme druhým plátem těsta. Vezme váleček a zapracujeme pořádně těsto do formy. Raviloly vyklopíme. Nemáme-li formu na ravioly nakrájíme těsto na 5 cm široké pláty. Na jeden plát těsta poklademe náplň. Okraje a místa řezu potřeme vodou. Přkryjeme druhým plátem těsta. Těsto kolem náplně pěkně umačkáme. Krájíme zubatým rádlem. Ravioly vaříme v horké vodě cca 5 minut. Na pánvi rozpustíme máslo, přidáme šalvěj a nakonec uvařené ravioly.

Buon appetito!

-