varte s majklem

Podzimí PUMPKIN-SPICE dýňové Cupcakes

Ingredience

24 cupcakes

Těsto

700 gr. hladké mouky

400 gr. dýně

3 vejce

180 gr. rozehřátého másla

250 ml teplého mléka

2 lžíce bílého jogurtu

1 sáček kypřícího prášku

1 lžička jedlé sody

1 lžička mleté skořice

1/2 lžičky mletého zázvoru

1/4 lžičky rozemlétého hřebíčku

1/4 lžičky muškátového oříšku

Trochu soli

1 lžíce vanilkového extraktu

Krém

250 gr. pomazánky

125 gr. másla

1 lžička mleté skořice

1 lžička vanilkového extraktu

450 gr. moučkového cukru


 

Příprava

Těsto

Dýni rozřízneme na čtyři kusy a zbavíme ji semínek. Dýni vaříme v papinovém hrnci ponořenou ve 3 cm vody. Z uvařené dýně přecedíme vodu a rozmixujeme ji v mixéru. V jedné míse smícháme cukr s vejcem a přidáme ostatní tekuté přísady a zamícháme. Ve druhé míse zase smícháme mouku s kořením. Rozmixovanou dýní smícháme dohromady s tekutou směsí z první mísy a s tuhou směsí z druhé mísy. Těsto máme hotové.

Krém

Změklé máslo a pomazánku dáme do mísy a rozmixujeme. Přidáme ostatní ingredience a smícháme dohromady. Necháme ztuhnout půl hodiny v lednici.

Finální příprava

Do silikonové formy nandáme papírové košíčky. Za pomoci zdobícího sáčku košíčky plníme do 2/3 těstem. Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 175°C po dobu 25 minut. Cupcakes necháme vychladnout a nakonec je ozdobíme krémem. A máme hotovo a můžeme servírovat. Dobrou chuť. 

 

Majkl doporučuje použít na přípravu cupcakes silikonovou formu na cupcakes, mřížku na vychladnutí cupcakes, stojan na servírování cupcakes, papírové košíčky na cupcakes, stěrku, nerezovou špachtli a zdobící sáček se špičkami. Vše můžete koupit na e-shopu 123darek.cz. Pokud navíc napíšete ve své objednávce do poznámky, že sledujete Majklova videa, dostanete dárek.

 

 

-