varte s majklem
Skořicové rolky

Skořicové rolky

Ingredience

Rolky

500 g hladké mouky

200 ml mléka

100 g cukru moučky

100 g másla

2 vejce

kostku droždí

 Náplň

100 g másla

200 g cukru moučky

1 lžičku mleté skořice

Poleva

100 g moučkového cukru

3 lžíce mléka

Příprava

Rolky

Máslo rozpustíme v mikrovlnce a všechny ingredience pro přípravu těsta smícháme v teplém mléce a vyhněteme z toho řídké těsto. Těsto v míse překryjeme potravinářskou fólií a necháme v troubě při 40 stupních odpočinout. Když těsto nakyne na cca dvojnásobný objem, vyjmeme ho z trouby a jemně stěrkou oddělíme těsto od stěny nádoby. Teplé těsto splaskne. Znovu ho zakryjeme streč fólií a opět ho dáme kynout do trouby na zase zhruba dvojnásobný objem, což je přibližně půl hodiny.

Mezitím si připravíme náplň tak, že vidličkou smícháme všechny suroviny dohromady.

Nakynuté těsto vyjmeme z trouby a rozválíme na válu, na kterém je natažena potravinářská folie, na placku silnou cca 1 cm. Náplň rovnoměrně rozetřeme po celém těstě, může se do něj i mírně vtlačit. Potom se těsto s náplní srolujeme do pravidelné rolády. K tomu nám právě pomůže natažená streč folie, kdy jejím mírným zvedáním se z ní placka těsta odlupuje, roluje a válí. Vyválená rolka se nakrájí na kousky cca 4-5 cm dlouhé. Rolky se dají do máslem vymazaného pekáče a pečou se v předem rozehřáté troubě při 170 stupních po dobu cca 20 minut.

Poleva

Cukr se rozpustí v mléce. Polevou se jemně pokapou upečené rolky, zejména se poleva dává do záhybů rolek. Rolky se podávají teplé

-