varte s majklem
10. květen- den matek

10. květen- den matek

07.05.2020

Jako tradičně se v ČR slaví druhou květnovou neděli Den matek. Letos tento svátek připadá na 10. května. Ač se to nezdá, historie tohoto svátku sahá až do 16. století. Tento svátek vznikl ve Velké Británii a nazývaly ho mateřská neděle. Tento den připadal na předvelikonoční období konkrétně na čtvrtou postní neděli. Lidé v tento chodily navštěvovat své maminky a něčím je obdarovaly. Do Ameriky se dostal tento svátek až na počátku 20. století. U nás se začal slavit od roku 1923 díky propagaci Alice Masarykové, dcery prezidenta Tomáše Garriua Masaryka. Nástup komunismu zapříčinil konec tohoto svátku. Oblibu tento svátek zase získal až po roce 1989.

Nezapomeňte své maminky něčím obdarovat a poděkujte jim za vše, co pro Vás udělaly. Krásnou kytičkou, něčím dobrým na zub, přáníčkem nebo dokonce vlastnoručně vyrobeným  dárečkem potěšíte každou maminku.

Podívejte se na eshop 123darek.cz a naleznete zde spoustu předmětů, kterými můžete mamince udělat radost nebo zabalte stylově svůj dar pro maminku díky našemu širokému balícímu sortimentu.

-