varte s majklem

Americký grilovaný hamburger

Příprava

Housky

Ve velké míse rozpustíme v teplé vodě droždí. Přidáme olej a cukr a necháme 5 minut odležet. Jakmile droždí nabyde, přidáme vejce, sůl a mouku. Vše důkladně promícháme a rozdělíme na 8 stejně velkých bochánků, které poklademe na plech vymazaný máslem. Takto připravené housky necháme opět cca 5 minut odpočinout. Nakonec housky potřeme rozšlehaným žloutkem, posypeme sezamovými semínky a vložíme na 8-12 minut do trouby rozehřáté na 220°C.  Po upečení necháme housky vychladnout.

Maso

Maso vložíme do mísy, přidáme najemno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, worcesterovou omáčku, hořčici a nakonec osolíme. Vše důkladně promícháme. Z hotové směsi vytvoříme placky o průměru cca 12 cm a výšce cca 2,5 cm. Hotové placky vložíme na rozpálený gril a opékáme. Těsně předtím než bude maso hotové, na něj poklademe plátky sýra, který necháme lehce rozpustit.

Majklův typ: pokud chcete, aby hamburgery zůstaly uvnitř lehce narůžovělé, grilujte je z první strany 15 minut, a z druhé 10 minut.

Finální příprava
Vychladlé housky  podélně rozkrojíme. Obě poloviny housky pomažeme majonézou a kečupem. Spodní stranu poklademe tenkými kolečky syrové cibule a na plátky nakrájenou kyselou okurkou. Na ní položíme hotový hamburger, který zakryjeme listem salátu a plátky rajčat. Nakonec celý hamburger přiklopíme vrchním dílem housky a podáváme. Abychom docílili efektivního amerického stylu, připravíme si k hamburgeru hranolky nebo na měsíčky nakrájené a upečené brambory (u brambor můžeme nechat šlupku).


 

-